Rano pobudka, 8.08 pospiech kierunek Łódz Fabryczna, 9:30 na miejscu – hale EXPO. Na miejscu oczywiscie organizatorzy nie pomysleli o wcześniej sprzedarzy biletów – trzeba czekać w lekko przydługiej kolejcje do kasy do momentu otwarcia targów o 10. Targi bez jakiś kosmicznych rewelacji ale ogólnie przyjemna impreza. Nikon sie nie pojawił., Canon słabe stoisko, oczywiscie kosmiczne stoisko Sony (do niego dołączył Samsung – kosmiczne stoisko, do dzisiaj nie mam pojecia co reklamował – ogólna promocja marki?), Sigma także genialne swietne stoisko (zostawiasz dowód, bierzesz dowolny obiektyw firmy „na testy”). Nie najgorzej (choć gorzej niz w zeszłym roku przy promocji modelu E-3) zaprezentował sie Olympus. Poza tym wiele nie najgorszych stoisk wielu firm, przyjemne warsztaty no i oczywiście przy każdym stoisku mini studio z modelkami ; ]

Stoisko Canona

Olympus i jego „indyjski robot” (?) (kojarzycie kolesi pomalowanych na srebrno stojacych na wszelkich festynach i rynkach, stojacych nieruchomo poruszając sie raz na jakiś czas? no to własnie było coś takiego, tyle że koleś był ubrany w turban – ogólnie całe stoisko Olympusa nie mam pojecia czemu było w klimatach bollywood)


Sony, tzn modelki Sony.
Samsung – właśnie niedawno odkryłem że przed modelkami leżały kompakty jakieś – jeśli zalezało firmie na ich promocji – pomysł kompletnie nie trafiony : D Jednak jeśli chodziło o promocja marki – targi na plus (chętnych do robienia zdjęc modelkom co nie miara).Sigma w swojej ofercie ma najbardziej szerokokątny obiektyw na świecie Sigma 4,5 mm F/2,8 – rybie oko, obiektyw warty około 3700zł, nie wyobrażam sobie kupić taki obiektyw, jednak wypożyczać go sporadycznie do zabawy – z wielką chęcia 😉
Aaa – kąt widzenia obiektywu 180° – (na brzegach widać to co jest pod kątem prostym do obiektyw) dla porównania normalny obiektyw ma około 60°-30°.

Jak pisałem przyjemnie, bez rewelacji ; )

A i mam zamiar pisać w systemie jedna strona jeden wpis, więc zainteresowanych poprzednimi wpisami zapraszam na kolejne strony.