8 sierpnia, plac Napoleona, godzina 12. „Twoja klisza z Powstania” – fotograficzna gra miejska, nawiązująca do Powstania Warszawskiego. W tegorocznej (już 3 edycji) każdy dostawała aparat od organizatorów, jednak w wolnej chwili coś na własną „klisze” wypadało by strzelić.

Na starcie otrzymujemy aparat, karte gry, oraz pierwsze polecenia – sfotografować kolumne zmotoryzowaną i udać się w kierunku pobliskiej poczty


kolumna pojawia się

zaraz potem długa na poczte, gdzie otrzymujemy dalsze cele, oraz zaszyfrowaną wiadomośćJednym z celów jest odnalezienie w okolicy „chłoptasia” reagującego na hasła „Jutro będzie burza” odzewem „Ale dziś już pada” (czy coś w tym stylu). Dowiadujemy się od niego tylko „Drewniana jasna brama”, chodzi o brame na ulicy Jasnej. Przechodząc przez nią trafiamy na podwórze, gdzie odbywa się przyzeczenie powstańców (sami także otrzymujemy tam biało-czerwona opaski)
Jedynym z naszych celów jest także dostarczenie listu „pod serce Chopina” – chodzi o podziemia pod kościołem św. Krzyża.

Poza tym musieliśmy m.in. kryć się pod ostrzałem wroga, cenzurować listy, powielać powstańcza prase i ją rozprowadzić, odnalezdz skrzynke kontaktową i tym podobne 😉

Ogólnie świetna impreza, jednak mała uwaga – na starcie trzeba sie zdecydować co wolimy, wykonywać zadania czy robić zdjęcia, cięzko pogodzić obydwie opcje. A i o ile nie znamy dobrze stolicy, konieczny będzie plan warszawy z zaznaczonymi pomnikami, kościołami, tetrami itp.