Ponieważ w Skierniewicach z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nic się nie działo, dnia 10 stycznia roku pańskiego 2010 wywiało mnie do Żyrardowa. Co tam się działo? A od cholery koncertów m.in. Jelonek, Koniec Świata, Closterkeller, Ewelina Flinta.

Na dzień dobry o 14:00 Koniec Świata

Jak dla mnie zagrali tak sobie, możliwe że za bardzo mam w pamięci ich świetny koncert z Łowicza, tak czy inaczej – niedosyt.

Chwile potem na scenie pojawia się Pull the Wire – dla mnie odkrycie ostatnich miesięcy. Świetna punkowa kapela z Żyrardowa. Na tą chwile nie znam innego, lepszego, aktualnie grającego składu z okolic. Masz okazje ich posłuchać na żywo? Nie wahaj się. Ogólnie fajnie by było jakby ich kariera nie skończyła się na lokalnym zespole, aby coś pograli na większa skale.


Chwila luzu przy bębnach zespołu Comperasa


I na scene wchodzi Closterkeller

Potem wywiało mnie z czerwonego miasta, na Flintę nie czekałem. Tak btw. w Skierniewicach przydała by się persona typu niejakiego Hexena – człowieka który powoduje, że Żyrardów jest miastem w którym coś się dzieje.

Zdjęć chwilowo koniec, jednak jeszcze na koniec chciałbym się skromnie pochwalić. Może pamiętacie filmik „Pieszo przez Skierniewice”? W komentarzach do wpisu przed filmikiem pojawiły się głosy abym się zgłosił do urzedu miasta czy coś. Tak się złożyło że urząd zgłosił się do mnie z propozycją udziału w festiwalu „eFeF. URODZINY MISTRZA. Inspiracje…”. O co chodzi konkretnie? O udział „Pieszo przez Skierniewice” w konkursie o „małego eF” – bardzo krótki metraż. Już to, że ktoś sam mnie dostrzegł i zaprosił jest dla mnie fajnym wyróżnieniem za co dziękuje 😉

Tak czy inaczej zapraszam wszystkich 23 stycznia (najbliższa sobota) do kina polonez. Festiwal zaczyna się o 17:00 natomiast konkurs o „małego eF” – godz. 19:00 (pełen program festiwalu na jego stronie, w programie m.in. pokaz filmu „To tu, to tam” kręconego w Skierniewicach, i koncert Maleńczuka)